Paylaşır edersiniz diyerekten...

Saçım yandı falan ya, uçlarından mı kestiriiim yoksa baya kısa mı kestirim? PDF Yazdır e-Posta
Sevgili Kebikeç Yenge,

 

Geçen gün kuaförde saçımı boyatıyodum ama embesil çırak saçımı yaktı. Özür diledi falan ama attırdım tabi işten hemen. Atmasa herkese rezil ederdim valla. Tüm site buraya geliyo. Bir haftaya dükkânı kapatırdım. Zaten dükkânı babamdan kiralamıştı. Amaaan, her türlü bitirirdim işini. Ee tabi benim gibi müşteriyi kaybetmek istemedi sahibi. Ağladı, üzüldü, af diledi ama işini doğru yapsın, zaten bu memlekette kimse işini doğru yapmıyo ki! Benim babam yıllardır çalışıyo, çabalıyo, zengin oldu, ailesi çok fakirmiş ama o çok zengin oldu. Yanında bissürü kocaman iri iri adamlar çalışıyo, bissürü işyeri var. İşini düzgün yaptığı her halinden bellidir yanee.

Şimdi benim sorunum şu: Saçım yandı falan ya, uçlarından mı kestiriiim yoksa baya kısa mı kestirim? Bizim sınıfta burslu bi kız var, o geçen gün sizin yazılarınızı okuyodu, gözüme çarptı, sorulara cevap veriyodunuz, bi soriiim, olmazsa hafta sonu Avrupa'ya gidip hallettiririm dedim.

Ne diyosunuz şimdi, yoksa Hindistan' a gidip bitkisel şeylerlen mi boyatiiim?

Rumuz: Ohaa falan oldum yanee.

afrikal_bebek_ac

Merhaba Öküz pardon Ohaa Kızım;

Ben de ohaa falan oldum şimdi de çaktırmıyorum. Hatta hangisine ohaa olacağımı şaşırdım. Büyük sorun tabi. Üzüldüm ki anlatamam. Hatta hangilerine üzüldüğümü hiç mi hiç anlatamam anlamayacağından.

Evladım, öncelikle babanın başarı planını bilmek isterim. Malum ülkemizde otuz sene devlete çalışıp ev bile alamayan emekliler varken, yirmi beş yıl mesaisi bile ödenmeyenler varken, 7/24 asgari ücretliler varken ve çoğu cücük kadar borçla kredi kartı yüzünden içeri tıkılmışken evet bilmek isterük. Hepsi de cılız, zayıftır senin burslu okuyan kızcağız gibi, attırdığın eblek gibi. Öyle iri kıyım değildir. Kursaklarından geçenler bellidir.

Şimdi Ohaa kızım, sen saçına elleme, şimdi organik ürünler çıktı, onları kullan. Şimdi bir terkip vereceğim sana, onu uyguladınmıydı saçların, cildin, ruhun bambaşka olacak. Bak şimdi: çarşıdan pazardan mısır sapları, kömür, servi, ardıç ağaçlarının kabuklarından biraz topla, bunları bir güzel damıt, saçlarına sür, cildine sür, her yerine sür. Hatta embesil oğlanı çağır o da yardım etsin sana. Pırıl pırıl olacaksın, o zift isimli madde seni yeni dökülmüş asfalt gibi uzaktan bile ışıltılı gösterecektir. Hatta bahse konu olan maddenin bir de peki vardır, her öğün aç karnına yerse de için temizlenir, antioksidan olur kızım.

Ah kızım, çüşş kızım, güdü kızım.

Share
 

Yorum ekle

Durmak yok yoruma devam, siteyi kapattırmadan!.. Başkasının nick'iyle yorum yazanın yorumunu IP adresiyle birlikte yayımlarım.


Güvenlik kodu
Yenile

Anketler

Aşağıdakilerden hangisi 'terör örgütü' DEĞİLDİR? AKP diyecekler 'terör'ün tanımını okuyunuz.
 

Site içinde ara

H@mdolsun Verdiğin İnternete kitabımın pdf dosyası
Reklam
PDF dosyayı resmin altına koyamadım. İsteyene bu kitabımı maille gönderebilirim. kiymetnadirbindebir@gmail.com adresime bir mail atmanız yeter.

Son Yorumlar

@TCknbindebir kullanıcısından Tweetler