Paylaşır edersiniz diyerekten...

Yolsuzluk Yapanlar İçin Tövbe Hesabı PDF Yazdır e-Posta
Cumartesi, 03 Kasım 2012 11:12

yolsuzlukMısır'daki bu ilginç hesap ile ilgili açıklama, Cumhurbaşkanı Mursi'den geldi.

Yolsuzluk Yapanlar İçin Tövbe Hesabı

Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, yolsuzluk yapıp pişman olanların, 'gasp ettiği hakları' iade etmeleri için banka hesabı açıldığını söyledi.

Hesap "Mısır'ın Diriliş'i" Adı Altında Açıldı

Kahire'nin güneyindeki Asyat Üniversitesi'nden Mısır halkına seslenen Mursi, ''Devrimin hedeflerinin gerçekleşmesi için ülkede sosyal adalet gerçekleşmelidir. Yolsuzluk kurutulmalı, haklar sahibine iade edilmelidir. Yolsuzluk yapıp sonra pişman olanlar için Merkez bankasında 'Mısır'ın Diriliş'i' adı altında 333-333 no'lu bir banka hesabı açtık. Bir şekilde yolsuzluğa bulaştıktan sonra temizlenmek isteyenler yaptıkları yolsuzlukları buraya iade etsinler. Allah tövbeyi kabul eder'' diye konuştu.

Mursi, devletle yasal yollarla yapılan ve yolsuzluk bulaştırılmayan tüm sözleşmelere sadık kalınacağını, ilgili banka hesabının geçmişte yolsuzluk yapanlar için bir fırsat sunduğunu ifade etti.

akp yolsuzluk"Gasb Ettiğiniz Hakları Sahiplerine İade Edin"

Cumhurbaşkanı Mursi şöyle konuştu:

''Zirai amaçlarla bir toprağın tapusunu alıp daha sonra inşaat işine girenler, ihaleye fesat karıştıranlar, rüşvet alıp verenler, kapı hala açık. Gasb ettiğiniz hakları sahiplerine iade edin. Her halükarda halkın hakkı halka geri dönecektir, bu konuda hukuki süreç işleyecektir. Fakat yolsuzluğa hayır, adam kayırmaya hayır, halkın zamanını kaybetmeye hayır. Yolsuzluk yapanlar, kesinlikle oldukları konumda kalamayacak. Bazıları yaptıkları yolsuzlukları gizlemek için, devletin imajını zedelemek istiyor. Mesele vatanın menfaati olduğunda hiç tereddüt etmeden elimi yılanın deliğine sokarım. O az sayıdaki yolsuzluk düşkünleri bilsin ki, gözümle, sözlerimle ve eylemlerimle onları takip edeceğim. Gözüm bu şahısların üzerinde olacak. Devrimin iradesi vardır. Devrim iradesi sürmektedir. Bu irade ihtiyaç doğdukça ortaya çıkmaya devam edecektir''

Mursi, yolsuzlukla mücadelede izlenecek hukuki süreç hakkında ise açıklama yapmadı. (AA)

Share
 

Yorumlar  

 
+9 #4 Savaş 03-11-2012 23:45
Haaa, anladım: Nasıl "müslüman rahibe" kıyafeti icat oldu ise, bu da; müslümanca "günah çıkarma odası" oluyor, netekim...
Alıntı
 
 
+9 #3 Karadayı 03-11-2012 20:00
Harama alışanın tövbesi kabul olmaz. Çünkü yüz bin kere tövbe eder yine haram yer.
Alıntı
 
 
+9 #2 nedenyahoo 03-11-2012 16:40
Alışmış poponun tevbesi de tövbesi de olmaz. Sonra bu uygulamanın yaptırımı ne imiş?
Alıntı
 
 
+10 #1 Gülay07 03-11-2012 14:01
Türkiyede de böyle bir hesap açılsa ve "her şekilde yemiş olanlar" ,bir şekilde mecbur kalıp yediklerini o hesaba aktarsa; sanıyorum hesapta birikecek olanlarla sadece Türkiye"deki yoksulluk sorunu değil, dünya üstündeki yoksulluk sorunu çözülür.
Alıntı
 

Yorum ekle

Durmak yok yoruma devam, siteyi kapattırmadan!.. Başkasının nick'iyle yorum yazanın yorumunu IP adresiyle birlikte yayımlarım.


Güvenlik kodu
Yenile

Anketler

Aşağıdakilerden hangisi 'terör örgütü' DEĞİLDİR? AKP diyecekler 'terör'ün tanımını okuyunuz.
 

Site içinde ara

H@mdolsun Verdiğin İnternete kitabımın pdf dosyası
Reklam
PDF dosyayı resmin altına koyamadım. İsteyene bu kitabımı maille gönderebilirim. kiymetnadirbindebir@gmail.com adresime bir mail atmanız yeter.

Son Yorumlar

@TCknbindebir kullanıcısından Tweetler