.

Reklam

Bekleme yapmayın girinPaylaşır edersiniz diyerekten...

Türk Milleti ve 'Sikinin Ucuyla İş Yapmak' Gerçeği PDF Yazdır e-Posta

asker lastikGüven Tayyip ERDOĞAN

Parayı neredeyse "ananı sikiyim" diye alan, para üstünü "babanı sikiyim" diye veren, yolda karşıdan karşıya geçerken ne kadar yavaş yürür, insanların hayatlarını ne kadar kötü hale getirebilirse bu küçücük eylemiyle o kadar mutlu olan, yaptığı her işten tiksinen ve kabalığın, duyarsızlığın, "siklememenin" ve hatta diğer insanlara mütemadi bir "önce BENİM dediğim olacak" diyen koskoca bir hıyar tarlasına 3 haftalık tatile geldim.

Bu üç haftalık tatilin istisnasız her gününde "allah hepinizin toptan belasını versin amına koyduğumun insanları" diye sinir krizleri geçirdim. Girdiğim her dükkandan çıkarken benzin döküp yakmak istedim.

Share
 
KİŞİ-OLAY-SİSTEM Ölçeğinden Hareketle Boykot Önerisi PDF Yazdır e-Posta

sandik wcSİTE NOTU: Birinci sayfadan düşen Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili haber ve yazılar, sol çerçevede SEÇİMLER kategorisi altında arşivleniyor.

Cumhur AKSEL

Emperyalizm insanımıza öyle bir problem vaz'etti ki, içinden çıkılamıyor. Nitekim Aydınlık'ta Sayın Bögün dahi -mantıktan ayrı bir doğru varsayarak-"mantıklıdır" ama "doğru değildir" diyebiliyor; yekdiğerini içeren düşünce ögelerini iki ayrı klasöre ayırıyor (1). Oysa mantıklı olanın doğruyu da, ahlâk ve estetik bütünlüğünü de içerdiği açıktır. Bunun dışındaki anlayışlar insan ve/veya olay merkezli zihin zorlayıcı arayışlardır. Nitekim bilindiği gibi sıradan insanlar kişileri, ortalamayı tutturanlar olayları konuşur. Halkın öncülerini aydınlatması gerekenlerin ise her zaman sistemleri konuşma zorunluğu var.

Share
 
Kimsesizler mezarlığında mor örtülü bir kadın PDF Yazdır e-Posta

sirnak kadin

Mehmet FARAÇ

'DUYMAMIŞAM, GÖRMEMİŞEM' CİNAYETLERİ!..

O biçare; isyan etti mi acaba, güneş altında parlayan paslı bıçağın pervasız pusulasında, yaşamının son anına titreyerek ve ağlayarak giderken?..

"İmdat" diye çığlık attı mı, yüreğine hançer gibi saplanan zalim ve kara öfkeye teslim olmuşken?..

Çırpındı mı, kaçtı mı, bağırdı mı?.. Mazlumlar gibi şivan etti mi yalnızlar vadisinde, törenin kahreden kanlı pususuna düşmüşken?..

Ölüm korkusu sinmiş yüzünde, boş gözlerle kurtarıcı aradı mı, tek bir canlıya hasret kalmış, köyden uzak o dere kenarında ilerlerken?..

Share
 
Tanıdıkça sevmek! PDF Yazdır e-Posta

ekmelin maasiTayfun İÇLİ

Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Tanıdıkça seveceksiniz"söyleminin aksine, tanıdıkça sevmedik,sevemedik. Neden mi?

Ekmeleddin İhsanoğlu'nun lâiklikle ilgili görüşleri, kendisini destekleyen CHP, MHP gibi partilerin görüşlerinden çok AKP'nin görüşlerine yakın da ondan. Hatta İhsanoğlu dini istismar noktasında Başbakan Erdoğan'ı bile sağlamış durumda!

İhsanoğlu, Türkiye'yi Afganistan, Mısır gibi devletlerle karıştırmış olacak ki; Çırağan Sarayı'ndaki Cumhurbaşkanlığı adaylığı tanıtım toplantısındaki konuşmasına Türkçe besmele ve Fâtiha Suresi'nin Türkçe mealini okumakla başlıyor.

Share
 
Siyasi rakibimizi seçeceğiz PDF Yazdır e-Posta

kemalrabiaCemil CAN

Tarihçi Sinan Meydan'a Halk TV'de sansür uygulandı. Meydan, "Çatı Adayı" olarak gösterilen Ekmeleddin İhsanoğlu'nun yazmış olduğu bir kitap üzerinden eleştirilerini sıralayacaktı. Büyük olasılıkla da Atatürk'ün halifeliğe karşı olmadığı şeklindeki, çarpıtılmış düşüncesi hakkında konuşacaktı... "Özgürlüğün sesi" olmak iddiası ile ortaya çıkan Halk TV, havuz medyasından farklı olmadığını, Sinan Meydan'ın sesini keserek ve ekranı karartarak kanıtladı.. Halk TV'de program yapan Şaban Sevinç de çatı adayı İhsanoğlu'na oy vermeyeceğini söyleyen Hulki Cevizoğlu'na sert bir şekilde karşılık verdi... Şimdilik sadece not edip geçiyoruz!..

Share
 
Hem Çalacaklar Hem Görevlilere Saldıracaklar PDF Yazdır e-Posta

dedas_3764

Mustafa GÖKTAŞ (ÇETKODER-Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği Genel Başkanı)

Yıllardır elektrik de haksız bir şekilde ödediğimiz KK bedeli (Kayıp kaçak) dedikleri bedel işte bu saldıranların yüzünden.

Kayıp kaçağın yüzde 80-90'ı bu bölgede. Onlar kayıt dışı kullanacaklar, elektriği çalacaklar, bunların kullandığının bedelini bizden kayıp kaçak diye alacaklar. Böyle bir mantık olmaz.

Böyle bir anlayış da olmaz.

Biz yıllarca seslendik. Bu soyguna dur deyin dedik elektrikdeki KK bedeli denilen iş namuslu insanlarından bu çalanların parasını tahsil etmekten başka bir şey değildi.

Şimdi devlet bunun farkına vardı. İşi özelleştirdi.

Özel sektör malını çaldırmak istemiyor.

Share
 
Denenmemişi Denemek (Novelty Search) PDF Yazdır e-Posta

backwards

SİTE NOTU: Birinci sayfadan düşen Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili haber ve yazılar, sol çerçevede SEÇİMLER kategorisi altında arşivleniyor.

Ahmet KARAHAN

Geçtiğimiz yerel seçimlerden önce şöyle yazmışım:

Novelty search, yapay zeka araştırmalarında yeni bir kavram. Alternatifler arasında en iyisi olduğunu düşündüğünü deneyerek değil, en değişik olanı seçerek sonuca gidiyor. Bu yaklaşım, klasik bir labirentte yol bulma problemine uygulandığı vakit robotun başarısında diğer yönteme göre önemli ölçüde olumlu fark yaratıyor.

Genetiğimize işlemiş olan sürü halinde hareket etme güdümüze ters düştüğünden, yeni bir şey denemek hep ürkütücü gelir. Hatta, türkçemizde konuyu irdeleyen bir atasözü bile var: "Sürüden ayrılanı kurt kapar", derler. Oysa insanlık tarihinde her kim ki denenmemişi denemiştir, o mutlaka bir çığır açmıştır.

Share
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 1 / 215

"Memleketin ellide biri değil, her tarafı tahribedilse, her tarafı ateşler içinde bırakılsa, biz bu toprakların üstünde bir tepeye çıkacağız ve oradan savunma ile meşgul olacağız."

    -1920, Mustafa Kemal Atatürk-

Anketler

Cumhurbaşkanı seçimi DOĞRUsu olmayan bir seçim. Siz hangi yanlışı yapacaksınız?
 

Çevrimiçi

Şu anda 74 konuk çevrimiçi

Site içinde ara

H@mdolsun Verdiğin İnternete kitabımın pdf dosyası
Reklam
PDF dosyayı resmin altına koyamadım. İsteyene bu kitabımı maille gönderebilirim. kiymetnadirbindebir@gmail.com adresime bir mail atmanız yeter.

Son Yorumlar

flashnews

@TCknbindebir kullanıcısından Tweetler