.

Reklam

Bekleme yapmayın girinPaylaşır edersiniz diyerekten...

. PDF Yazdır e-Posta

30 ata

Share
 
Özel Muhittin Ünüversiteleri ve YGS 2014 PDF Yazdır e-Posta

muhittin-niversitesiAnıl ABA

Malum özel ünüversitecilik çok "trendy" bir sektör. Sermayenin medyadaki uşakları her ne kadar "özel ünüversite değil, kâr amacı gütmeyen VAKIF ünüversitesi" diye olayı çarpıtmaya çalışıyorlarsa da bunlar son derece özel ünüversitelerdir. Yok kâr amacı gütmezler, yok vakıflar kanununa tabilerdir, vay efendim düzenli teftiş edilirler, mezun bağışlarıyla işler vs diye öyle bir anlatılır ki sanırsınız gün boyu profesörlerin oralet içip okey oynadıkları güvercin sevenler derneği.

İki "özel" ünüversitede okumuş, bir özel ünüversitede asistan araştırmacı olarak çalışmış biri olarak söyleyebilirim ki bu kurumlar gayet de kâr amacı güden, öğrencinin müşteri olduğu, emek sömürüsünün tavan yaptığı, taşeronlaşmanın çok yaygın olduğu özel mi özel kitlesel eğitim fabrikalarıdır.

Share
 
ABD.Gül'ün Danışmanı da patladı PDF Yazdır e-Posta

recep isidMahir ŞEKİ

Gerek GÜL, gerekse RTE ve etrafındakilerin, T.C. Devleti ve onun ilkeleri dışında bir "DAVA''ları var!..

Bu davanın mensuplarına özel bir ''AHLAK''ları var!..

Kendilerini ''BİZ'' dedikleri bir ''BİRLİĞİN'' mensubu sayıyor; kendi dışındakileri ''ONLAR'' diye tanımlıyorlar!..

Share
 
On yılın azizleri: İmam Hatipliler! PDF Yazdır e-Posta

rte dolar cuvali

Adnan İSLAMOĞULLARI

Türk siyâsetinin aşere-i mübeşşeresiydi onlar, müjdelendiler ve geldiler. Ayrıcalıklıydılar. 'Arka bahçe'nin çocuklarıydı onlar, üzerlerine titrenmiş, türlü kötülükler içinde yaşayan toplumun bütün kötülüklerinden muhafaza edilmiş, adeta kristal fânuslar ve atlas kumaştan kırk bohça içinde sarmalanarak geleceğe hazırlanmış 'altın nesiller'di.

Hayatlarını 'iktifâ mikdârı'nca idâme ettirmek üzere eğitim aldıkları için, az yerler, az içerler, az giyerler, az uyurlar ve azla yetinirlerdi. Dünyayla alâkaları pamuk ipliğine bağlı olacak kadar bir fânilikten ibâretti. Hiçbir şeyin ikincisine tâlip değillerdi, dünyada ikinci ev, sırtında ikinci bir ceket, sofrasında ikinci bir yemek, hânesinde ikinci bir eş onlar için yalnızca israftı, mâsivâya gönül kaydırmaktı ki onlar dünyaya ve dünyâlıklara meyletmezlerdi.

Share
 
"Ulusalcı" deyip yaftalayanlar "Ulusalcılık" nedir biliyor mu PDF Yazdır e-Posta

gezi bayrak

Ahmet Mümtaz İDİL

Nihat Genç yazdı, neden daha önce aklıma gelmedi diye hayıflandım. Doğru. Neden ulusalcılıktan bu kadar korkuyor insanlar? Nedir ulusalcılığın bu topraklar üzerinde önlenemez zararı? Irkçılık desen değil, faşistlik hiç değil, halkı birbirine düşürme, düşmanlaştırma, yozlaştırma desen o da değil... İyi ama ne?

ULUSALCILIK YAFTASI VURANLAR ULUSALCILIK NEDİR BİLİYOR MU

Ulusalcılık denince hop oturan hop kalkan kesim, sizler ne anlıyorsunuz ulusalcılıktan, önce onu bir açıklayın. Ünlü Thomas Woodrow Wilson prensibi olan, halkların kendi kaderlerini tayin etme hakkının önünde bir engel olarak mı görüyorsunuz ulusalcılığı?

Share
 
Şu ulusalcılık! PDF Yazdır e-Posta

rte ulusalciMelih AŞIK

HDP'nin de övgüler düzdüğü "CHP'li" Rıza Türmen, "Hem ulusalcı hem solcu olunmaz" buyurdular... CHP'li Binnaz Toprak da ona katıldı:

"Ulusalcı çizginin solda yeri yok" diye konuştu...

Sol dedikleri hangi sol? CHP mi? Sosyalizm mi? Komünizm mi?

Ayrıca bu muhteremler ulusalcılıktan ne anlıyorlar?

Twitter'da Yasemin Tunaboylu şu mesajı geçmiş kendilerine:

Share
 
BAŞARILIYIZ! PDF Yazdır e-Posta

kk alsCemil CAN

4 yıllık Kemal Kılıçdaroğlu yönetiminde:

Başta kendisi olmak üzere; Parti Sözcüsü Haluk Koç, ve Genel Sekreter Gürsel Tekin'in "derin analizlerinden" anladık ki; önceki genel seçimlerde, anayasa referandumunda ve yerel seçimlerde pek başarılı olamadık ama, Cumhurbaşkanı seçimlerinde başardık!..

"Ortak aday"ımız, kendisini destekleyen 14 partinin daha önce almış olduğu oyların toplamından 9 milyon daha az oy almış...

Toplama yaparken, çıkarma işlemini yapmayı başardık!..

Sandığa götürebildiğimiz seçmen sayısı 14 milyon civarında kaldı fakat 15 milyon oyu sandığın dışında bırakmayı başardık!..

Share
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 1 / 218

"Memleketin ellide biri değil, her tarafı tahribedilse, her tarafı ateşler içinde bırakılsa, biz bu toprakların üstünde bir tepeye çıkacağız ve oradan savunma ile meşgul olacağız."

    -1920, Mustafa Kemal Atatürk-

Anketler

Cumhurbaşkanı seçimi DOĞRUsu olmayan bir seçim. Siz hangi yanlışı yapacaksınız?
 

Çevrimiçi

Şu anda 387 konuk çevrimiçi

Site içinde ara

H@mdolsun Verdiğin İnternete kitabımın pdf dosyası
Reklam
PDF dosyayı resmin altına koyamadım. İsteyene bu kitabımı maille gönderebilirim. kiymetnadirbindebir@gmail.com adresime bir mail atmanız yeter.

Son Yorumlar

flashnews

@TCknbindebir kullanıcısından Tweetler