.

Reklam

Bekleme yapmayın girinPaylaşır edersiniz diyerekten...

Türkiye: Ilımlı İslam Devleti PDF Yazdır e-Posta

vogue

Cemil CAN

Kabul etmek gerekir ki, 1 Mart Tezkeresi'nde AKP hükümetini kurtaran CHP'ydi. Davutoğlu'nun şanssızlığı, Kılıçdaroğlu'nun henüz detaylar ortaya çıkmamış olan, IŞİD'e karşı kurulacak koalisyonda "Türkiye'nin yer almasına karşı çıkmayız" diyerek, Obama'nın peşine takılması ve Davutoğlu hükümetini zor durumda bırakmış olmasıdır...

Rusya, Çin, İran ve Suriye'nin ortak tatbikat yaptığı sırada hava savunma sistemini test etmek için gönderilen Türk jetinin Suriye Ordusu tarafından avlanmasından sonra, ABD "Arap Baharı" adıyla yutturmaya çalıştığı bölgeyi yağmalama planını gözden geçirme ihtiyacını duymuştur. Anlaşıldığına göre, bu defa diplomatların "Çayın taşı ile çayın kuşunu vurmak" şeklinde ifade ettiği "İti ite kırdırma" politikasını uygulayacaklar!..

Share
 
Türk Milletine Savunmamdır PDF Yazdır e-Posta

nusret gunerNusret GÜNER(Emekli Oramiral)

GENELKURMAY, ANKARA CUMHURIYET BAŞSAVCILIĞINDAN, ORAMİRAL (E) NUSRET GÜNER'İN 6 AYDAN 3 YILA KADAR HAPSİNİ ISTIYOR

12 Eylül 2014 tarihinde, ikamet etmekte olduğum Büyükçekmece'de, Ifadem alınmak üzere Polis Merkezine davet edildim.

Polis Merkezinde; 1 Haziran 2014 tarihinde Twitter üzerinden takipçilerimle paylaştığım iddia edilen mesajlar nedeniyle, 6 Haziran 2014 tarihinde, Genelkurmay Başkanlığı tarafından, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına hakkımda yasal işlem başlatılmasının talep edildiğini öğrendim. Üzerime istinad edilen suç, genel ifadelerle TSK Personelinin Komutanlarına olan güveninin ve Astlık-Üstlük münasebetlerinin zedelenmesi olarak belirtilmekte ve Askeri Ceza Kanunun ilgili maddesine göre 6 aydan 3 yıla kadar hapsim istenmekteydi.

Share
 
Recep Erdoğan'ın en büyük hedefi: Türkiye'yi araplaştırmak PDF Yazdır e-Posta

izmirdeki_suriyeli_sayisi_100_bini_gectiİbrahim DOĞAN

On bir yıl başbakanlık yapan ve şimdi de cumhurbaşkanı olan Recep Erdoğan'ın "Kızılelma"sı Türk milletinin çok koyu bir şekilde Araplaşmasıdır; çünkü bunun sonucunda taşıdığı dogmatik-hurafe dinsel değerlere göre hem Allah rızasını kazanmış olacak hem de kendisine nasıl bir kazık atıldığını anladığı an onu bulunduğu makamdan hukuksal-demokratik yollardan indirmeye kalkan Türk milletine karşı bu ruhsal-mankurt yabancılaşmayı ve ülkemizde sayıları milyonlarla ifade edilen önemli bir kısmı çapulcu-terörist olan, her türlü eylemi yapmaya hazır olan Araplar'ı kullanacaktır.

Bakın nasıl?

Öncelikle Recep Erdoğan'ın bu hedefini anlamak için bütünün parçalarını irdeleyerek bir mantıksal silsile içerisinde tümevarım yöntemini uygulayalım.

Share
 
O şirket bilinmeden bu IŞİD anlaşılmaz PDF Yazdır e-Posta

yugoslavyanin-olumu-belgesel(Tıkla izle)

Soner YALÇIN

Se­la­hat­tin De­mir­taş di­yor ki:

"Tür­ki­ye PKK'­ya si­lah yar­dı­mı yap­sın; PKK, IŞİD ile sa­vaş­sın!"

Ada­ma so­rar­lar, "bu işin fi­ya­tı ne­dir?"

Ah be­nim Kürt kar­de­şim; ka­fa­nı Kan­dil Da­ğı­'n­dan çı­ka­ra­maz­san so­ru­mu hiç an­la­maz­sın! Me­se­la, Hal­li­bur­to­n'­u iyi kav­ra­man la­zım... Şöy­le...

1990'lar­da pet­rol pi­ya­sa­sın­da­ki dur­gun­lu­ğa rağ­men Hal­li­bur­ton çok iyi eko­no­mik per­for­mans gös­ter­di. Pet­rol sek­tö­rün­de­ki ben­zer şir­ket­le­re kı­yas­la yüz­de 20 da­ha bü­yü­dü. Bu ba­şa­rı­nın se­be­bi ol­duk­ça kâr­lı as­ke­ri söz­leş­me­ler yap­ma­sıy­dı.

Share
 
Diyarbakır'da petrol kamulaştırmaları PDF Yazdır e-Posta

diyarbakir

TPAO'nun Diyarbakır'da bulunan petrol işletme sahasında bulunan Bostanpınar-3,Güney Kırtepe-13 ve Güney Kırtepe-14 no.lu kuyuların lokasyonu için gerekli olan taşınmazlar kamulaştırıldı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Petrol İşleri Genel Müdürlüğü, kamulaştırma kararlarını bugünkü Resmi Gazete'de yayımlayarak duyurdu.

Buna göre, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'nın faaliyet gösterdiği Diyarbakır'daki Bostanpınar-3 nolu kuyunun lokasyonu için gerekli olan ve istimlakinde kamu yararı bulunan, rayiç haddin üzerinde bedel talep edilmesi nedeniyle anlaşma yoluyla satın alınması mümkün olmayan ve üzerinde acele el koyma kararı alınan Sur ilçesi Sarıkamış Köyü'ndeki 14 bin 867,39 metrekarelik arazinin istimlakine karar verildi.

Share
 
Liseler Fiilen 2 Yıla İndi PDF Yazdır e-Posta

ders

Beril DEVLET

Geçenlerde yazmıştım:

Öğretmen Liseleri ile karşılaştırılınca İmam Hatip Liselerinin başarısı çok düşük. Öğretmen Lisesi mezunlarının %56,8'i üniversiteyi kazanırken bu oran İHL'lerde %16,5 gibi korkunç bir seviyede. Bir başka deyişle öğretmen lisesi mezunlarının yarıdan fazlası üniversiteli olmayı başarırken, mezun olmuş her 7 imam hatipliden ancak 1'i üniversiteyi kazanabiliyor. 10'da 5 nerde, 10'da 1 nerde...

Söz konusu yazımı iki soruyla bitirmiştim:

Neden başarısı daha yüksek olan öğretmen liseleri kapatılıyor ve imam hatip liseleri çoğaltılıyor?

İmam hatip liselerinde gözlenen bu ciddi başarısızlığın giderilmesi için ne gibi tedbirler alınıyor?

Share
 
ABD'nin 3 yıllık saldırı planı PDF Yazdır e-Posta

abd afyon

İlker YÜCEL

ABD son 30 yıldır Kuzey Irak'ta. Barzani ve Talabani'ye alan açtılar. Parlamentoları ABD himayesinde çalışıyor.

35 bin Mehmetçikle operasyonlar düzenleyerek sürece direnen TSK için "Türk generaller kontrolden çıktı" dediler.

Bölge ülkelerinin ABD koridoruna karşı direncini kırmak ve özellikle Irak'ın birliğini savunan Maliki'yi bertaraf etmek için IŞİD devreye sokuldu. Kafa kesen canavarlar sürüsünün vahşet görüntüleri servis edildi...

Vee...

ABD, bu Hollywood filminin mutlu son sahnesini çekmeye hazırlanıyor...

Fakat bu sahne biraz uzun olacakmış: 3 yıl!

Share
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 1 / 220

"Memleketin ellide biri değil, her tarafı tahribedilse, her tarafı ateşler içinde bırakılsa, biz bu toprakların üstünde bir tepeye çıkacağız ve oradan savunma ile meşgul olacağız."

    -1920, Mustafa Kemal Atatürk-

Anketler

Cumhurbaşkanı seçimi DOĞRUsu olmayan bir seçim. Siz hangi yanlışı yapacaksınız?
 

Çevrimiçi

Şu anda 35 konuk çevrimiçi

Site içinde ara

H@mdolsun Verdiğin İnternete kitabımın pdf dosyası
Reklam
PDF dosyayı resmin altına koyamadım. İsteyene bu kitabımı maille gönderebilirim. kiymetnadirbindebir@gmail.com adresime bir mail atmanız yeter.

Son Yorumlar

flashnews

@TCknbindebir kullanıcısından Tweetler