.

Reklam

Bekleme yapmayın girinPaylaşır edersiniz diyerekten...

Baş örtme törenleri PDF Yazdır e-Posta

mona turban

Fatma BARBAROSOĞLU

Her güne yeni bir adet: Baş örtme törenleri

Geçen cuma yazdığım yazı dolayımından çok değerli mektuplar aldım. Mektupları cuma günleri fırsat buldukça paylaşmaya çalışacağım.

Aşağıda okuyacağınız mektubun sahibinin kırklı yaşlarda, üniversite mezunu, mesleğini icara eden bir hanımefendi olduğu bilgisini vereyim öncelikle.

Bu yazı için ismi İ. Hanım olsun.

Share
 
DUYURU: Bu site yenileniyor PDF Yazdır e-Posta

yeni siteKıymet Nadir BİNDEBİR

Aziz and Azize okur/yazar,

Sitenin yenilenme çalışmaları nihayet bitiyor. Bir iki gün içinde bu adrese geldiğinizde karşınıza 'tadilat var' levhası çıkabilir, şaşırmayın. Eski arşivin yenilenmiş siteye devredilmesinden sonra değişikliklerin görünmesi 24 ila 48 saat arasında bir vakit alacakmış. Yok 'pdf dosya koyamıyorum', yok 'video giremiyorum' diye siteyi yenilediğime pişman mıyım? Tabi ki evet!Frown

Share
 
Kaçak inşaat AK-BABA Sarayı'ndan ilk görüntüler PDF Yazdır e-Posta

akbaba saray

Share
 
Bir Şehit Cenazesinden Notlar PDF Yazdır e-Posta

sehit cenazesiMüyesser YILDIZ

Siyasilerin İlgisizliği

TSK'nın Morali

4 gün arayla Ankara Kocatepe Camii'nde ikinci şehit cenazesi...

PKK'nın Bingöl'de şehit ettiği Emniyet Müdür Yardımcısı Atıf Şahin için Cuma günü yapılan törenden sonra dün de İzmit Cengiz Topel Havaalanı'ndan kalktıktan 7 dakika sonra Kartepe'de düşen helikopterde şehit olan 4 askerimizden Rad. Astsb. Kd. Üçvş. Mehmet Karakaşoğlu son yolculuğuna uğurlandı.

Yine anlaşılmaz sıkı güvenlik önlemleri, her yerde polis kamera ve objektifleriyle. Neden? Artık Ankara'da şehit cenazeleri halka açık değil ki!.. Devlet ricalini, şehit yakınlarından, asker, polis ve basın mensuplarından mı koruyorlar?

Share
 
PKK Suruç'u tampon bölge yaptı, koridor açıldı PDF Yazdır e-Posta

kiciyla hulahop

                                                                       (Temsili: AKP'nin Ortadoğu politikası)

 Ahmet TAKAN

İktidar ABD'ye, "Biz ÖSO'yu vakti zamanında eğittik, destekledik ama içinden El Nusra, onun da içinden IŞİD çıktı. Askeri ikna etmekte zorlanıyorum. Asker arkadan vurulmaktan korkuyor" mesajları gönderiyor..

Ankara çok sıkıntılı..

Bir de küçük sıkıntı var!.. Tekrar başlayan dünkü Ankara Salısı klasiğinde, AKP kulislerinde 2015 Haziran genel seçimlerinin Nisan ayına çekileceği ve Meclis'in Ocak ayında tatile sokulacağı konuşuluyordu.

Share
 
Manzara-i Umumiye PDF Yazdır e-Posta

direnmicen de nabicanSavaş KARA

Yorumlarımdaki ülke manzarasına az daha devam edip; esas konuya geleyim.

Yalçın Küçük Ağabeyin ifadesiyle;" NATO paşaları" tarafından idare edilen, 12 Mart ve !2 Eylülde askeri okullarda, ordu içinde, üniversitelerde, aydınlar arasında, "millî" olanları doğrayan, devrimci ve ülkücüleri ezip; dincilere yol veren, Ergenekon, Balyoz gibi davalarla; ABD nazarında "hizadan çıkmışlara" yargı yoluyla yapılan darbeye; onları emekli ederek; harcanmalarına katkı sunan, birliğin içindeki bayrağın indirilmesine bile engel olamayan bir ordu...
Silahsız GEZİCİLER'e kahramanlık gösteren, ama; PKK yandaşlarının gösterilerine kibar davranan, kalkan arkasında saklanan, bazı davalarda "gömüp çıkarmasını" bilen, ama; Oslo görüşmelerinde ifade edilen "Büyük şehirleri patlayıcılarla doldurdunuz, biliyoruz." daki patlayıcıları, stinger füzelerini, silahları bul(a)mayan bir polis...
Tezkereyi anladık da; "Ülkeye yabancı güç çağrılması"nı kabul edebilmiş bir meclis... "PKK kanunu" diye bilinen kanunu; AYM bile taşıyacak sayıda milletvekili bulamayan muhalefet... Aynı muhalefet; 20 imza bulup; ATATÜRKÇÜ bir cumhurbaşkanı adayı bile çıkaramamıştı, hatırladınız mı?
Share
 
Müslüman Uşaklar Ordusu PDF Yazdır e-Posta

yeniceri atmAdnan GÜMÜŞ

ABD'nin büyük projesi: NATO'ya bağlı Müslüman uşaklar ordusu

Tezkere. Bu yazının yayınlandığı saatlerde büyük olasılıkla meclisten geçmiş olacak. Geçmiş 20-30 yılda pişirilen proje gelecek yüzyılımızı alt üst edecek. Suriye'ye savaş ilanının ötesinde çok şey olacak.

2002'de Evrensel'in yayınladığı "Bilim Adamlarından Savaşa Karşı Yazılar" kitabında konuyu değerlendirmiştik. ABD Eski BM Büyükelçisi Yugoslavya'daki antlaşmanın imzalanmasında temsilcilik yapan Richard Holbrooke 2001'de Afganistan'da yapılması gerekenleri şu şekilde özetliyordu: "Bu husustaki tek gerçek alternatif Güvenlik Konseyi tarafından onaylanan ancak BM tarafından yönetilmeyen bir barış gücünün oluşturulması. İki alternatif arasındaki fark BM jargonunu bilmeyenlerin aklını karıştırsa bile çok kritik.

Share
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 1 / 222

"Memleketin ellide biri değil, her tarafı tahribedilse, her tarafı ateşler içinde bırakılsa, biz bu toprakların üstünde bir tepeye çıkacağız ve oradan savunma ile meşgul olacağız."

    -1920, Mustafa Kemal Atatürk-

Anketler

Aşağıdakilerden hangisi 'terör örgütü' değildir? AKP diyecekler 'terör'ün tanımını okuyunuz.
 

Çevrimiçi

Şu anda 573 konuk çevrimiçi

Site içinde ara

H@mdolsun Verdiğin İnternete kitabımın pdf dosyası
Reklam
PDF dosyayı resmin altına koyamadım. İsteyene bu kitabımı maille gönderebilirim. kiymetnadirbindebir@gmail.com adresime bir mail atmanız yeter.

Son Yorumlar

flashnews

@TCknbindebir kullanıcısından Tweetler