.

Reklam

Bekleme yapmayın girinPaylaşır edersiniz diyerekten...

Gezi'de görevli personel listesi imha edilmiş PDF Yazdır e-Posta

goz gaz

Gezi eylemlerinde polisin attığı plastik mermi yüzünden sağ gözünü kaybeden Erdal Sarıkaya'nın davasında, olayın görüntüsünün mobese kayıtlarında olmadığı belirtilirken, görevli polis ve mühimmat listesinin de imha edildiği belirtildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü (İEM), savcılığın özel şirket ve MOBESE kameralarıyla ilgili talebine, "çoğunun göstericiler tarafından tahrip edildiği, edilmeyenlerin ise kısa süreli kayıt yaptığı" gerekçesiyle olumsuz yanıt verdi.

Share
 
'Polislere beraat istenmesi CMK'ya aykırıdır' PDF Yazdır e-Posta

#AliİsmailKorkmazİcinAdaletİstiyoruz

emel korkmaz

Katil polis, sanık Mevlüt Saldoğan hararetle şerefli bir insan olduğunu anlatırken Ali İsmail'in annesi Emel Korkmaz Duruşma salonunda

Kayseri 3' ncü Ağır Ceza Mahkemesinde görülen Ali İsmail Korkmaz davasının bugünkü duruşmasında mütalaa veren savcı, tutuksuz yargılanan sanık polis memurlarından Şaban Gökpınar ve Hüseyin Engin' in beraatlerini istedi.

Share
 
Zarrab'tan 30 bin dolar aylık maaş PDF Yazdır e-Posta

17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk iddialarını araştıran TBMM Soruşturma Komisyonu'na gelen belgelerde çarpıcı bilgiler ortaya çıktı. Komisyona gelen ifadelerde, Barış Güler'in aylık 30 bin dolara Reza Zarrab'a danışmanlık yaptığı, Muammer Güler'in de Barış Güler'in talebi doğrultusunda Reza Zarrab için referans mektubu yazdığı belirtildi.

Zarrab'tan 30 bin dolar aylık maaş

AKPli 4 eski bakanla ilgili rüşvet ve yolsuzluk iddialarını araştıran TBMM Soruşturma Komisyonu'na gelen belgelerde çarpıcı bilgiler yer alıyor. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın gönderdiği Reza Zarrab'a ait ifade tutanağında, Barış Güler'in aylık 30 bin dolara Zarrab'a danışmanlık yaptığı belirtiliyor. Bu rakam, İçişleri Bakanı Muammer Güler'in devletten aldığı aylık maaşın yaklaşık 5 katına tekabül ediyor. Zarrab, ifadesinde "Barış Güler'den 5-6 ay danışmanlık hizmeti aldığımız doğrudur. Bu hizmete zaten ihtiyaç duyuyorduk." derken, Güler'in danışmanı Abdullah Erin ise ifadesinde, Muammer Güler!'in Barış Güler'in talebi doğrultusunda Reza Zarrab için referans mektubu yazdığını söylüyor.
Share
 
Davutoğlu'ndan Çok Tehlikeli Sözler!.. PDF Yazdır e-Posta

davut

Müyesser YILDIZ

Başbakan Davutoğlu önce Bağdat'a, sonra Erbil'e gitti, Barzanilerle görüştü.

Dönüş yolunda yanındaki gazetecilere Irak'ın nasıl yönetilmesi gerektiği hakkında şunları söyledi:

"2003 yılında Amerikalılar konuşup tezkere konusunda pazarlık yaparken Irak federal olmasın, Irak'ın birliğini koruyun diye mücadele ettik. Irak'ın merkezi hükümetin gücünün Irak'ı bir arada tutacağını düşünüyorduk. Ama 2006'dan sonra bu fikrimiz değişti. Ve şimdi daha da değişti. Irak'ı bir arada tutmak için, decentralization (gücün yerel idareye dağıtılması) lâzım. Daha fazla merkezileşme Irak'ı böler., Kürtleri, Sünnileri tutamaz. Irak'ı bir arada tutmak için iki şeyi paylaşmak lazım. Gücü ve kaynak-gelir paylaşımı olmadan Irak olmaz."

Share
 
Her üniversiteye cami yapacaklar PDF Yazdır e-Posta

uni cami

Share
 
İslâm'ın tebliğcisi Erdoğan küreselleşiyor PDF Yazdır e-Posta

kuba islamNamık ÇINAR

Latin Amerika Ülkeleri Müslüman Liderler Zirvesi'nde yaptığı konuşmada, "İslâm âlemi ne sömürgeci olmuştur, ne de köleci" diye buyurmuş Erdoğan, önceki gün.

Çünkü, dünyanın şimdiki zenginlerinin "sermaye temerküzü" yaparak kendi kapitalizmlerini kurdukları sırada; "vergi ve talan"la yetinen Müslüman coğrafyanın, bugünkü yoksulluklarının hangi nedenselliklere dayandığının bile farkında değil.

Share
 
Dersim Gerçeği PDF Yazdır e-Posta

dersimAhmet Taner KIŞLALI

Gezilerimde zaman zaman karşıma çıkan bir soru var:

"Dersim isyanının arkasındaki gerçek nedir?"

Özellikle gençlerden gelen bir soru bu.

Gençler, inançlarını savunuyorlar. Bilgileri dışındaki sorularla karşılaştıklarında da, yanıtlarını gazete köşelerinde verilmesini istiyorlar...Hem kendileri, hem de kendileri gibi bilmeyenler öğrensin diye.

Doğu ve Güneydoğu'daki başkaldırmalar içinde iki tane iki tanesi önemli: Şeyh Sait ayaklanması ile Dersim ayaklanması.

Share
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 1 / 226

"Memleketin ellide biri değil, her tarafı tahribedilse, her tarafı ateşler içinde bırakılsa, biz bu toprakların üstünde bir tepeye çıkacağız ve oradan savunma ile meşgul olacağız."

    -1920, Mustafa Kemal Atatürk-

Anketler

Aşağıdakilerden hangisi 'terör örgütü' DEĞİLDİR? AKP diyecekler 'terör'ün tanımını okuyunuz.
 

Çevrimiçi

Şu anda 73 konuk çevrimiçi

Site içinde ara

H@mdolsun Verdiğin İnternete kitabımın pdf dosyası
Reklam
PDF dosyayı resmin altına koyamadım. İsteyene bu kitabımı maille gönderebilirim. kiymetnadirbindebir@gmail.com adresime bir mail atmanız yeter.

Son Yorumlar

flashnews

@TCknbindebir kullanıcısından Tweetler