.

Reklam

Bekleme yapmayın girinPaylaşır edersiniz diyerekten...

Zarrab'tan 30 bin dolar aylık maaş PDF Yazdır e-Posta

17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk iddialarını araştıran TBMM Soruşturma Komisyonu'na gelen belgelerde çarpıcı bilgiler ortaya çıktı. Komisyona gelen ifadelerde, Barış Güler'in aylık 30 bin dolara Reza Zarrab'a danışmanlık yaptığı, Muammer Güler'in de Barış Güler'in talebi doğrultusunda Reza Zarrab için referans mektubu yazdığı belirtildi.

Zarrab'tan 30 bin dolar aylık maaş

AKPli 4 eski bakanla ilgili rüşvet ve yolsuzluk iddialarını araştıran TBMM Soruşturma Komisyonu'na gelen belgelerde çarpıcı bilgiler yer alıyor. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın gönderdiği Reza Zarrab'a ait ifade tutanağında, Barış Güler'in aylık 30 bin dolara Zarrab'a danışmanlık yaptığı belirtiliyor. Bu rakam, İçişleri Bakanı Muammer Güler'in devletten aldığı aylık maaşın yaklaşık 5 katına tekabül ediyor. Zarrab, ifadesinde "Barış Güler'den 5-6 ay danışmanlık hizmeti aldığımız doğrudur. Bu hizmete zaten ihtiyaç duyuyorduk." derken, Güler'in danışmanı Abdullah Erin ise ifadesinde, Muammer Güler!'in Barış Güler'in talebi doğrultusunda Reza Zarrab için referans mektubu yazdığını söylüyor.
Share
 
Davutoğlu'ndan Çok Tehlikeli Sözler!.. PDF Yazdır e-Posta

davut

Müyesser YILDIZ

Başbakan Davutoğlu önce Bağdat'a, sonra Erbil'e gitti, Barzanilerle görüştü.

Dönüş yolunda yanındaki gazetecilere Irak'ın nasıl yönetilmesi gerektiği hakkında şunları söyledi:

"2003 yılında Amerikalılar konuşup tezkere konusunda pazarlık yaparken Irak federal olmasın, Irak'ın birliğini koruyun diye mücadele ettik. Irak'ın merkezi hükümetin gücünün Irak'ı bir arada tutacağını düşünüyorduk. Ama 2006'dan sonra bu fikrimiz değişti. Ve şimdi daha da değişti. Irak'ı bir arada tutmak için, decentralization (gücün yerel idareye dağıtılması) lâzım. Daha fazla merkezileşme Irak'ı böler., Kürtleri, Sünnileri tutamaz. Irak'ı bir arada tutmak için iki şeyi paylaşmak lazım. Gücü ve kaynak-gelir paylaşımı olmadan Irak olmaz."

Share
 
Her üniversiteye cami yapacaklar PDF Yazdır e-Posta

uni cami

Share
 
İslâm'ın tebliğcisi Erdoğan küreselleşiyor PDF Yazdır e-Posta

kuba islamNamık ÇINAR

Latin Amerika Ülkeleri Müslüman Liderler Zirvesi'nde yaptığı konuşmada, "İslâm âlemi ne sömürgeci olmuştur, ne de köleci" diye buyurmuş Erdoğan, önceki gün.

Çünkü, dünyanın şimdiki zenginlerinin "sermaye temerküzü" yaparak kendi kapitalizmlerini kurdukları sırada; "vergi ve talan"la yetinen Müslüman coğrafyanın, bugünkü yoksulluklarının hangi nedenselliklere dayandığının bile farkında değil.

Share
 
Dersim Gerçeği PDF Yazdır e-Posta

dersimAhmet Taner KIŞLALI

Gezilerimde zaman zaman karşıma çıkan bir soru var:

"Dersim isyanının arkasındaki gerçek nedir?"

Özellikle gençlerden gelen bir soru bu.

Gençler, inançlarını savunuyorlar. Bilgileri dışındaki sorularla karşılaştıklarında da, yanıtlarını gazete köşelerinde verilmesini istiyorlar...Hem kendileri, hem de kendileri gibi bilmeyenler öğrensin diye.

Doğu ve Güneydoğu'daki başkaldırmalar içinde iki tane iki tanesi önemli: Şeyh Sait ayaklanması ile Dersim ayaklanması.

Share
 
İstanbul en çok dolar milyarderi olan 5. kent PDF Yazdır e-Posta

sifirlanan_paralarlaAmerikan ekonomi dergisi Forbes, dünyada en fazla multi milyoner bulunduran kentleri yayınladı. İstanbul 5. sırada.

Forbes'u göre İstanbul'da 37 multi milyoner yaşıyor. Derginin yaptığı sıralamaya göre birinciliği Rusya aldı. Rusya'da yaşayan ultra zenginlerin sayısı 84. İkinci sırada ise ABD'nin New York şehri yer aldı. Buradaki ultra dolar milyoneri olanların toplamı ise 62 kişi. Forbes'a göre 3 ve 4. sırada Hong Kong ve Londra kentleri 43 kişiyle sıralandı.

Share
 
O Sofranızdaki Zeytinler Boğazınıza Durmaz Mı? PDF Yazdır e-Posta

yrca davetHektor VARTANYAN

Yırca

Maden cinayeti ile hepimizin belleklerinde hala derin bir acıya ve okkalı bir küfre denk gelen Soma'nın Yırca köyünde ismi lazım değil bir yandaş termik santral kurmak istedi. Termik santralin kurulacağı yer olarak da köylünün besin ve geçim kaynağı olan zeytinlikleri seçti. Maden katliamının yanına medeniyet katliamı da eklendi. Termik santral kurulumu için ne kanuni bir zemini ne de izni bulunan yandaş şirket 6.000 zeytini yok etti. Zeytinlerini korumak isteyen köylüler ise kadın-erkek, genç-yaşlı demeden darp edildi.

Share
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 1 / 225

"Memleketin ellide biri değil, her tarafı tahribedilse, her tarafı ateşler içinde bırakılsa, biz bu toprakların üstünde bir tepeye çıkacağız ve oradan savunma ile meşgul olacağız."

    -1920, Mustafa Kemal Atatürk-

Anketler

Aşağıdakilerden hangisi 'terör örgütü' DEĞİLDİR? AKP diyecekler 'terör'ün tanımını okuyunuz.
 

Çevrimiçi

Şu anda 102 konuk çevrimiçi

Site içinde ara

H@mdolsun Verdiğin İnternete kitabımın pdf dosyası
Reklam
PDF dosyayı resmin altına koyamadım. İsteyene bu kitabımı maille gönderebilirim. kiymetnadirbindebir@gmail.com adresime bir mail atmanız yeter.

Son Yorumlar

flashnews

@TCknbindebir kullanıcısından Tweetler